Suszarka do rąk

Suszarka do rąk to doskonała alternatywa dla tradycyjnych lub papierowych ręczników. Jej wykorzystanie nie tylko znacznie ułatwia osuszenie dłoni, ale również jest przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ ogranicza ilość produkowanych odpadów. Jaka suszarka do rąk sprawdzi się w Twojej łazience? Podpowiadamy.

Suszarka do rąk na przycisk

W sprzedaży dostępne są suszarki do rąk zasilane energią elektryczną, co gwarantuje im nieprzerwane działanie. Najpopularniejsze wciąż są suszarki do rąk na przycisk, których uruchomienie wymaga manualnego włączenia. Rozwiązanie to stopniowo jest jednak wypierane przez suszarki automatyczne, ponieważ naciskanie przycisku przez każdego użytkownika łazienki może powodować przenoszenie się drobnoustrojów. W efekcie odnotowywany jest większy odsetek krzyżowych zakażeń bakteryjnych, co znacznie pogarsza poziom higieny w danym miejscu.

Suszarka do rąk automatyczna

Znacznie bezpieczniejszym oraz bardziej higienicznym rozwiązaniem do łazienek użytku publicznego jest suszarka do rąk automatyczna. Jej bezdotykowa obsługa jest związana z wbudowanym sensorem ruchu, który w odpowiedzi na podstawienie rąk pod urządzenie uruchamia dmuchawę. Rozwiązanie to coraz częściej spotykane jest w łazienkach, z których każdego dnia korzystają setki osób, np. w galeriach handlowych, na lotniskach, dworcach, w dużych biurowcach, halach widowiskowo-sportowych oraz w urzędach.

Nowoczesna suszarka do rąk kieszeniowa

Jednym z najnowszych urządzeń dostępnych na rynku, których przeznaczeniem jest wydajne osuszanie dłoni, jest suszarka do rąk kieszeniowa. Rozwiązanie to różni się znacznie od dotychczasowych suszarek, które wymagały jedynie podstawienia dłoni pod strumień powietrza. W tym przypadku dłonie wsuwa się w specjalną kieszeń, w której powietrze porusza się ze znacznie większą prędkością, dzięki czemu osuszenie dłoni zajmuje jedynie kilka sekund. Nowoczesna technologia zapobiega też zjawisku rozprzestrzeniania się drobnoustrojów, o czym mówiło się w przypadku tradycyjnych suszarek do rąk.