Jakie mydło wybrać?

Mydło to podstawowy środek higieniczny, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Jego regularne stosowanie jest niezbędne dla oczyszczania powierzchni skóry z bakterii, wirusów oraz grzybów, które w sposób naturalny dostają się na nasze ręce. Dbałość o higienę rąk pozwala uniknąć wielu chorób, wśród których najczęściej pojawiają się zatrucia pokarmowe, salmonella, WZW typu A lub biegunki. Jakie mydło wybrać, aby skutecznie zadbać o swoje zdrowie? Podpowiadamy.

Jakie mydło wybrać – mydło w płynie

Mydło w płynie to tuż po tradycyjnym mydle w kostce jeden z najpopularniejszych środków myjących. Jego zaletą jest wygoda użytkowania oraz szeroka dostępność. W ofercie producentów znajdują się mydła o wielu zapachach, z dodatkiem substancji nawilżających i odżywiających skórę, a nawet produkty hipoalergiczne skierowane do osób o wrażliwej skórze. Mydło w płynie doskonale współpracuje z tradycyjnymi dozownikami z pompką, jak i z profesjonalnymi dozownikami przemysłowymi. W zależności od posiadanego sprzętu, do wyboru mamy jednorazowe wkłady z mydłem o różnej pojemności, jak i duże 5-litrowe opakowania, które wykorzystywane są w dozownikach z pojemnikami do uzupełniania płynu. Rozwiązanie to jest jednak mniej higieniczne niż jednorazowe wkłady, o czym należy pamiętać zwłaszcza w miejscach o podniesionych wymogach sanitarnych.

Jakie mydło wybrać – mydło w pianie

Mydło w pianie wytwarzane jest w dedykowanych mu dozownikach, które napowietrzają specjalne, jednorazowe wkłady z preparatem. W efekcie w momencie dozowania na nasze dłonie od razu trafia delikatna i miękka w dotyku pianka, która jest przyjemna dla dłoni. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej wydajne od tradycyjnego mydła w płynie, co pozwala wiele zaoszczędzić podczas zakupu materiałów eksploatacyjnych. Propozycja ta pozwala również zaoszczędzić wiele wody, ponieważ nie tracimy jej na wytworzenie piany niezbędnej do umycia rąk. Minusem mydeł w płynie jest wciąż stosunkowo wysoka cena, niewielkie możliwości wyboru oraz utrudniony dostęp do dozowników, które są swego rodzaju nowością na rynku higienicznym. Jeśli jednak uda nam się zakupić urządzenie, to może być ono wykorzystywane zarówno do mydeł w płynie, jak i w sprayu.

Jakie mydło wybrać – mydło w sprayu

Mydło w sprayu to jak do tej pory najnowsza propozycja na rynku środków myjących. Jego przewagą nad poprzednikami jest największa wydajność. Aplikowany spray bardzo szybko się pieni i wygodnie rozprowadza na powierzchni skóry, dzięki czemu mycie dłoni nie zajmuje wiele czasu. Fakt ten pozwala również ograniczyć zużycie wody.

Mimo że dozowniki do mydeł w pianie i w sprayu są droższe niż urządzenia do mydeł w płynie, to jednak niższe koszty eksploatacji wkładów pozwalają szybko zrekompensować poniesione wydatki. Dodatkowo nowoczesne formy mydła są doskonale odbierane przez gości łazienek. Są więc one coraz częściej wykorzystywane w miejscach o podniesionym standardzie, np. w hotelach, eleganckich restauracjach, nowoczesnych biurowcach, w strefach VIP lub w klubach.