Dozownik do mydła

Dozownik do mydła to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. W warunkach domowych najczęściej wykorzystujemy ozdobne dozowniki nablatowe z pompką do mydła w płynie. Nieco inaczej sytuacja wygląda w łazienkach publicznych, gdzie potrzebne są bardziej profesjonalne rozwiązania. Jaki dozownik do mydła wybrać? Podpowiadamy.

Dozownik do mydła z przyciskiem

Tradycyjne dozowniki do mydła z przyciskiem to rozwiązanie, które można spotkać w większości łazienek. Ich prosta konstrukcja jest niemalże bezawaryjna, a dozowanie środka myjącego odbywa się tutaj poprzez naciskanie specjalnego przycisku. Rozwiązanie to co prawda jest wygodne, a pobieranie mydła instynktowne, jednak ręczna obsługa urządzenia może przyczyniać się do przenoszenia drobnoustrojów pomiędzy kolejnymi użytkownikami łazienki. To właśnie dlatego powstały bardziej zaawansowane oraz higieniczne rozwiązania.

Dozownik do mydła łokciowy

Dozowniki łokciowe są chętnie wybierane przez placówki medyczne i prywatne gabinety lekarskie, stomatologiczne, kosmetyczne itp., gdzie istotne jest zachowanie wysokich standardów higieny. Urządzenia te są obsługiwane za pomocą specjalnej dźwigni, którą naciskamy łokciem. Rozwiązanie to pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu dłoni z dozownikiem, co redukuje ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Dozownik do mydła automatyczny

Jednym z najnowszych, a zarazem najbardziej higienicznych rozwiązań jest natomiast dozownik do mydła automatyczny, którego obsługa nie wymaga kontaktu z urządzeniem. Bezdotykowa aplikacja mydła jest możliwa dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu, który rozpoczyna aplikację środka myjącego, kiedy pod dozownikiem znajdą się nasze dłonie. Na opcję tą coraz częściej decydują się placówki medyczne, a także łazienki o podniesionym standardzie, np. w nowoczesnych biurowcach, restauracjach, strefach VIP lub w hotelach.

Podczas wyboru dozownika ważny jest również sam rodzaj obsługiwanego mydła. Obecnie do wyboru mamy mydło w płynie, w pianie oraz w sprayu. Dwa ostatnie rozwiązania zazwyczaj są obsługiwane przez to samo urządzenie, dzięki czemu nie musimy z góry decydować się na konkretny system myjący.